Ministri unutarnjih poslova EU odlučili su produžiti zaštitu za ukrajinske izbjeglice do ožujka 2025. kojima je time dopušteno ostati u EU bez da moraju podnijeti zahtjev za azilom.
Ukrajinske izbjeglice mogu ostati u Europskoj uniji najmanje do ožujka 2025., usuglasili su se u četvrtak u Bruxellesu ministri unutarnjih poslova.
Izbjeglice iz Ukrajine ne moraju prolaziti dugotrajni postupak za dobivanje azila i automatski dobivaju socijalna davanja, pristup obrazovanju i radnu dozvolu.
Zemlje EU aktivirale su privremeni mehanizam za zaštitu nakon što je Rusija prije 19 mjeseci pokrenula invaziju na Ukrajinu.
Zadaća UNICEF-a u Hrvatskoj je osigurati da djeca dobiju podršku koja im je potrebna za ispunjenje njihovog punog potencijala. Ovo su naši prioriteti za djecu.
Europski gospodarski i socijalni odbor (EGSO) počeo je primati prijave za Nagradu za civilno društvo 2022. kojom će se nagraditi inovativni i kreativni projekti i inicijative u dvije kategorije: osnaživanje mladih i pomaganje ukrajinskim civilima pogođenima strašnim događajima u toj ratom zahvaćenoj zemlji.
Na temelju točke VI. stavka 2. Odluke o financiranju troškova za stambeno zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine u pojedinačnom smještaju („Narodne novine“ broj 37/22), Ministarstvo unutarnjih poslova, Ravnateljstvo civilne zaštite objavilo je Javni poziv.
U jeku rata u Ukrajini koji je potaknuo nezapamćen izbjeglički val na teritoriju Europe, Zaklada SOLIDARNA osnovala je Fond “Solidarno s Ukrajinom” namijenjen pomoći izbjeglicama koje su sigurnost pronašle u Republici Hrvatskoj.
Ova stranica sadrži sve korisne informacije za prihvat i zbrinjavanje raseljenih osoba iz Ukrajine, ali i informacije za sve koji žele pomoći raseljenom stanovništvu Ukrajine.
Ви перебуваєте в Республіці Хорватія, яка є членом Європейського Союзу. Протягом минулого Хорватія та Україна зберігали дружні стосунки, і громадяни Республіки Україна вітаються. Відтоді в Хорватії проживало близько 2000 громадян України, а в 2008 році була заснована Українська Громада Республіки Хорватія. Велика кількість хорватів також жила та працювала в Україні, але, на жаль, через воєнний стан вони були змушені повернутися до Хорватії.
Obzirom na mogući veći dolazak osoba iz Ukrajine, Ravnateljstvo civilne zaštite izdalo je letak s uputama i korisnim informacijama. Letak će se dijeliti izbjeglicama iz Ukrajine na graničnim prijelazima priliskom ulaska u Republiku Hrvatsku, a izdan je na hrvatskom i ukrajinskom jeziku.